Elektronická zabezpečovací signalizace

EZS - Elektronická zabezpečovací signalizace slouží k ochraně majetku a osob.

Pro koho je EZS určeno

  • rodinné domky
  • obchody
  • kanceláře
  • rozsáhlé a náročné aplikace v průmyslu

Co Vám EZS přinese

  • okamžité odeslání informace o narušení prostoru na PCO
  • rychlý přenos poplachových zpráv i na Váš mobilní telefon
  • minimalizace Vašich rizik a ztrát právě díky okamžité informovanosti
  • nižší pojistné nebo vyšší plnění pro Vás při škodní události (u většiny pojišťoven)

Jak EZS funguje

EZS zaregistruje každý pokus o neoprávněné vniknutí do střeženého objektu.

Tuto informaci předá na předem určená místa buď rádiovými prostředky, po telefonních linkách, přeš GSM bránu nebo prostřednictvím sítě LAN/WAN.

Takovým místem může být služebna policie nebo strážní služby vybavené pultem centrální ochrany (PCO), odkud je pak zorganizován výjezd zásahové jednotky.

Informaci o vzniklém alarmu můžete dostat také na Váš mobilní telefon nebo telefony Vašich sousedů.

Srdcem a řídící jednotkou každého systému EZS je ústředna, jejíž velkost a výkon volíme s ohledem na velikost střeženého objektu. Ústředny jsou schopny obsluhovat různé množství smyček, na kterých jsou připojena koncová zařízení. Podle očíslování a popisu smyček jsme schopni v případě vyhlášení alarmu stanovit, ve kterém místě střeženého objektu došlo k narušení a vyhlášení poplachu.

EZS může mít další funkce jako jsou např. hlídání vzniku požáru, úniku plynu, zaplavení a dalších stavů v objektu. EZS navíc hlídá i sama sebe a poplach je tak vyhlášen i při pokusu o sabotáž na jednotlivých komponentech. Proti výpadku elektrického proudu je EZS chráněna záložním zdrojem. Při dlouhodobém výpadku napájení je následně rovněž vyhlášen poplach.

Celý systém lze jednoduše a intuitivně ovládat pomocí přehledné klávesnice nebo prostřednictvím bezdrátových vysílačů či přístupového systému (ACS/ID). Může také aktivně spolupracovat i s kamerovým systémem.

KONTAKT

CS.TOP, s.r.o.
Koutníkova 272
Hradec Králové
503 01

cstop@cstop.cz
495 539 296